30.05.2021r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Święto Świętej Trójcy
 30 maja – 6 czerwca 2021 r.

 1. Obchód dzisiejszej uroczystości Najświętszej Trójcy wzywa nas do odnowienia w sobie tej wiary, która dziś nara- żona jest na coraz poważniejsze trudności. Wierząc w Trójjedynego Boga: Ojca, Syna i Ducha Świętego, odcinamy się zdecydowanie od wszelkich współczesnych tendencji, które mają na celu poniżenie czy ośmieszenie wartości chrześcijańskich. Świadomi odmienności i specyfiki naszej religii objawionej, winniśmy wołać z głębi swojego serca: Taka jest nasza wiara. Taka jest wiara Kościoła, której wyznawanie jest naszą chlubą w Jezusie Chrystusie, Panu naszym. 
 2. W tym tygodniu przeżywamy PIERWSZY CZWARTEK, PIĄTEK I SOBOTĘ MIESIĄCA.
 3. Do dzisiaj można wypełnić obowiązek Komunii św. w okresie wielkanocnym wynikający z przykazań kościelnychPrzynajmniej raz w roku, , w okresie wielkanocnym, przyjąć Komunię Świętą. Konferencja Episkopatu Polski ustaliła, że okres, w którym obowiązuje to przykazanie, obejmuje czas od Środy Popielcowej (w tym roku 17.02.2021) do Niedzieli Trójcy Świętej (w tym roku 30.05.2021).
 4. Biskup Edward Dajczak udziela wszystkim Wiernym Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej i osobom przebywającym na terenie diecezji, dyspensy od obowiązku zachowania w dniu 4 czerwca 2021 r. wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i charakteru pokutnego tego dnia.
 5. W liturgii tygodnia przeżywamy:
 • poniedziałek – N.M.Panny Królowej
 • wtorek – Św. Jakuba Strzemię, Biskupa i Wyznawcy św. Anieli Merici, Dziewicy
 • środa – Bł. Sadoka i Towarzyszy, Męczenników
 • CZWARTEK – BOŻE CIAŁO
 • piątek – Św. Franciszka Caracciolo, Wyznawcy
 • sobota – Św. Bonifacego, Biskupa i Męczennika

Składamy najserdeczniejsze życzenia wszystkim jubilatom i solenizantom, chorym życzymy powrotu do zdrowia