31.01.2021r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Niedziela Siedemdziesiątnicy
31 stycznia 2021 r. – 7 lutego 2021 r.

 

 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy PRZEDPOŚCIE – czas poprzedzający bezpośrednio okres wielkiego postu i przygotowujący cały Kościół do niego. Przedpoście rozpoczyna się od tzw. Niedzieli siedemdziesiątnicy i obejmuje również Niedzielę sześćdziesiątnicy oraz Niedzielę Pięćdziesiątnicy. Niedziele te przypadają kolejno w siódmym, szóstym i piątym dziesiątku dni przed Niedzielą wielkanocną. Okres 70 dni nawiązuje do okresu 70 lat niewoli babilońskiej.
 2. Przy wyjściu z kościoła została ustawiona puszka na fundusz remontowo-budowlany. Ofiary, które tam złożycie, będą przeznaczone w pierwszej kolejności na budowę ołtarza głównego i na renowację drzwi wejściowych. Za każde wsparcie składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
 3. Został zakupiony obrus z fioletowym haftem i fioletowy manipularz.
 4. Serdeczne podziękowania za piękną inicjatywę sprzątania i dekoracji kościoła. Jest założona grupa na WhatsAppie, do której można dołączyć za pomocą linka dostępnego na naszej stronie internetowej.
 5. Na Waszą prośbę w soboty o godzinie 18:30 będzie odmawiany różaniec po łacinie w intencji nawrócenia grzeszników. Z racji tego zostały wydrukowane teksty z modlitwami w języku łacińskim i polskim. Można je nabyć we wnęce po prawej stronie przy wyjściu z kościoła. Proszę, byście między sobą ustalali, kto kiedy prowadzi.
 6. Do 28 lutego NIE BĘDZIE Mszy św. Msza święta zostanie odprawiona w drugą niedzielę Wielkiego Postu – 28 lutego o godzinie 13:00.
 7. We wtorek święto Ofiarowania Pańskiego – Oczyszczenia NMP – MB Gromnicznej. W tym dniu w parafiach prowadzona będzie zbiórka do puszek na zakony kontemplacyjne. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
 8. Zapraszamy bardzo serdecznie na naszą stronę internetową: jerzyslupsk.pl. Na stronie znajdziecie m.in. ogłoszenia duszpasterskie, aktualności, informacje o naszym kościele, krótki poradnik o tym, jak się zachowywać na Mszy trydenckiej (postawy), formularze mszalne na każdy dzień oraz mszalik w formie do druku.
 9. W tym tygodniu w liturgii:
  • Poniedziałek – Św. Ignacego, Biskupa i Męczennika
  • Wtorek – Oczyszczenie NMP
  • Czwartek – Św. Andrzeja Corsini, Biskupa i Wyznawcy
  • Piątek – Św. Agaty, Dziewicy i Męczennicy
  • Sobota – Św. Tytusa, Biskupa i Wyznawcy

Wszystkim jubilatom i solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia.