8.05.2022r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
IV Niedziela Wielkanocna
Dobrego Pasterza

 1. Czwarta Niedziela Wielkanocy, zwana również Niedzielą Dobrego Pasterza, jest obchodzona w Kościele jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Rozpoczyna ona kwartalne dni modlitw o powołania. W naszych wspólnych i indywidualnych modlitwach prośmy Boga o nowe, święte powołania do kapłaństwa i życia zakonnego.
 2. W tym tygodniu w liturgii:
  • poniedziałek – Uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski;
  • piątek – 13 maja NMP Fatimskiej.  Tego dnia urodziny i imieniny obchodzi nasz duszpasterz, ks. Robert Górski. Ks. Robert tego dnia odprawi uroczystą Mszę św. W kościele farnym o godzinie 18.
  • sobota – święto św. Macieja, apostoła.
 3. NASTĘPNA MSZA TRYDENCKA zostanie odprawiona WYJĄTKOWO 28 maja z racji święceń kapłańskich –  niedziela, godzina 13:00.
 4. Są wolne intencje, również na miesiąc maj. Można je zamawiać po mszy w zakrystii u ks. Roberta.
 5. Składam serdeczne  Bóg zapłać Ewie, p. Tadeuszowi, p. Kamilowi za prace porządkowe w naszym kościele. Osobne podziękowania należą się p. Annie za kwiaty.
 6. Składam serdeczne Bóg zapłać również Wam wszystkim za modlitwę, za wszelką życzliwość i pomoc oraz za ofiary składane na potrzeby naszego kościoła i wspólnoty.
 7. Mamy już tak piękną i okazałą figurę św. Jerzego, a także projekt nowego ołtarza. Planujemy w lipcu rozpocząć prace budowlane. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie hojność Waszych serc.
 8. Na nadchodzący tydzień z serca wszystkim błogosławię.