27.02.2022r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Niedziela Pięćdziesiątnicy
27 lutego – 6 marca 2022r.

 1. Apel przewodniczącego KEP ws. rosyjskiej inwazji na Ukrainę.
 2. Dzisiejszą niedzielą pięćdziesiątnicy kończymy niejako okres przedpościa, rozpoczynając już od środy Wielki Post. Przeżyjmy dobrze ten czas.
  Zewnętrznym znakiem naszego wejścia na drogę pokuty i nawrócenia jest posypanie głowy popiołem. Popiół przypomina nam, że wszystko, co ziemskie, powstało z prochu ziemi i znów w proch się obróci. Zatem Wielki Post, ma służyć naszemu nawróceniu, ma przygotować nasze serca na owocne przeżycie radosnych świąt Zmartwychwstania Pańskiego.
 3. Nie zapominajmy przede wszystkim, że to nie człowiek jest dla postu, lecz post dla człowieka. Pamiętajmy o uczynkach miłosierdzia względem naszych bliźnich. Zwłaszcza o naszych sąsiadach na Ukrainie, których dotknęło okropieństwo wojny. Przy wyjściu z kościoła będzie można złożyć do puszki ofiarę na pomoc dla Ukrainy.
 4. W ŚRODĘ POPIELCOWĄ w naszym kościele NIE BĘDZIE Mszy św. Zachęcam gorąco do udziału w nabożeństwach w swoich parafiach.
  Papież Franciszek zachęca, aby ten dzień był dniem intensywnej modlitwy i postu w intencji pokoju. W okresie całego Wielkiego Postu należy powstrzymać się od udziału w zabawach. TEGO DNIA OBOWIĄZUJE POST ŚCISŁY, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu jednego posiłku do syta w ciągu dnia. Pozostałe posiłki muszą zostać ograniczone co do ilości. Ten post obowiązuje wszystkich pomiędzy 18. a rozpoczęciem 60. roku życia. Pozostałych wiernych zachęca się także do czynnego włączenia się w ten wielki akt pokutny, na miarę ich możliwości. Przypominamy, że wszystkich od 14. roku życia obowiązuje tego dnia wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 5. Na tablicy ogłoszeń przy zakrystii można zapoznać się z apelem Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski ws. Obecnej sytuacji na Ukrainie.
 6. Aby Wielki Post przeżyć jeszcze lepiej, sięgnijmy po dobrą książkę, albo ucieknijmy się do ćwiczeń św. Ignacego Loyoli – tzw. LECTIO DIVINA. Chcemy Wam w tym pomóc, dlatego razem z księgarnią 3DOM, przygotowaliśmy dla Was 10-cio procentowy kod rabatowy na zakupy w księgarni internetowej. Można je nabyć przy wyjściu z kościoła.
 7. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych. Można to zrobić po Mszy świętej w zakrystii.
 8. Następna Msza święta zostanie odprawiona w niedzielę 13 marca o godzinie 13:00.
 9. Bóg zapłać za wszelkie przejawy życzliwości i ofiary.
 10. Na nadchodzący tydzień, ale także i na cały Wielki Post z serca Wam wszystkim błogosławię.