2.01.2022r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Najświętszego Imienia Jezus
2-9 stycznia 2022r.

  1. Wczoraj rozpoczęliśmy nowy rok kalendarzowy 2022. Nie wiemy co przyniesie, ale wchodzimy z Nadzieją w sercu. Niech Nadzieją będzie wypełniony każdy dzień, niech wypełnia każdy mrok, niech będzie światłem w każdej chwili, niech powoduje, że uśmiech częściej zagości naszym w życiu. Wszystkiego, co piękne i szczęśliwego Nowego Roku.
  2. W czwartek 6.01 br. obchodzimy Uroczystość Objawienia Pańskiego, zwaną Świętem Trzech Króli. JEST TO ŚWIĘTO NAKAZANE. Tego dnia błogosławi się kadzidło i kredę, którą – zgodnie z dawnym polskim zwyczajem – na drzwiach naszych domostw kreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara. Pragniemy przez to wyrazić, że jak kiedyś oni, tak my teraz chcemy szukać Chrystusa i cieszyć się z Jego znalezienia w naszym życiu. Niech św. Kacper, św. Melchior i św. Baltazar patronują w życiu codziennym nam wszystkim upraszając Bożego błogosławieństwa dla nas i dla naszych rodzin.
    W tę uroczystość przypada 32 rocznica święceń biskupich bpa Edwarda DAJCZAKA i 27 rocznica bpa Pawła CIEŚLIKA. Otoczmy modlitwą naszych pasterzy.
  3. NASTĘPNA MSZA ŚWIĘTA – 9 stycznia 2022 roku o godzinie 13:00, będzie to tzw. Msza kolędowa, podczas której będziemy wypraszać Bożych Łask dla naszych rodzin. W tradycyjnym kalendarzu rzymskim, jest to ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY.
  4. W tym tygodniu: pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Zachęcam do uczestnictwa w modlitwie za kapłanów, o nowe powołania do służby w Kościele, do pierwszopiątkowej spowiedzi i Komunii świętej, bo kto dziewięć piątków odprawi jak trzeba, nie umrze w grzechu lecz pójdzie do nieba!
  5. Zapraszamy na koncert charytatywny w wykonaniu Orkiestry Kameralnej i solistów Państwowej Szkoły Muzycznej w Lęborku. W repertuarze Bożonarodzeniowym – najpiękniejsze kolędy oraz utwory świąteczne. Koncert odbędzie się w kościele farnym pw. NMP Królowej Różańca Świętego w czwartek, 6 stycznia 2022 o godz. 17.00.
  6. Nasze duszpasterstwo szuka organisty lub kantora, który zajmie się oprawą muzyczną podczas liturgii.
  7. Kochani, bardzo dziękuję Wam za ten rok. Dziękuję za Wasz trud, za Wasze hojne serce, dziękuję za modlitwy i za to, że jesteście. Niech Wam Pan Bóg błogosławi!