26.12.2021r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
DRUGI DZIEŃ ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA
26.12.2021 roku

 1. Trwamy w oktawie Narodzenia Pańskiego. Niechaj radość z narodzenia Chrystusa trwa w naszych sercach jak najdłużej. Niech rozpromienia nasze serca w czasie rodzinnych spotkań i daje nam nadzieję na przyszłość.
 2. Składam serdeczne „Bóg zapłać”
  • Panu Tomaszowi SZYMCZAKOWI za ofiarowanie do naszego kościoła pięknych i okazałych choinek
  • Paniom Ewie, Agnieszce i Katarzynie za pomoc w ubieraniu choinek
  • Panom Mariuszowi Tadeuszowi za budowę stajenki betlejemskiej
  • Siostrze GORETTI z zakonu mniszek klarysek od wieczystej adoracji za ofiarowanie ręcznie wykonanej i malowanej figury Dzieciątka Jezus, która jest użyta do dekoracji ołtarza
  • Pani Annie BOGUSZ za ofiarowanie kwiatów na ołtarz
  • Wszystkim zaangażowanym w przygotowanie kościoła do tego pięknego czasu Bożego Narodzenia, a także wszystkim Ofiarodawcom i Darczyńcom naszego duszpasterstwa
 3. W tych dniach mija rok odkąd odprawiam Mszę świętą trydencką. Dziękuję najpierw Panu Bogu za ten piękny dar sprawowania Liturgii Wszech Czasów. Dziękuję również Wam, kochani wierni, za to, że jesteście. Za waszą pracę na rzecz naszego kościoła, ale przede wszystkim za modlitwę.
 4. Następna Msza święta zostanie odprawiona 9 stycznia o godzinie 13:00 – będzie to tzw. Msza kolędowa, po której, kto będzie chciał i mógł, będzie mógł zostać na wspólnej modlitwie i kolędowaniu.
 5. W styczniu również podamy uregulowany porządek Mszy świętych trydenckich w naszym kościele.
 6. W piątek przeżywać będziemy ostatni dzień tego roku, Sylwestra. W związku z czym, biskup koszalińsko-kołobrzeski Edward DAJCZAK udzielił tego dnia DYSPENSY OD POKARMÓW MIĘSNYCH I CHARAKTERU POKUTNEGO DNIA. W każdym dniu Nowego Roku 2022 życzę wielu budujących myśli oraz energii potrzebnej do osiągnięcia wszystkich zamierzonych celów.
 7. Dobiegamy do miejsca spotkania. Do miejsca odpowiedzi Boga na ból i cierpienie człowieka. Do Betlejem. Do Domu Chleba. Oto odpowiedź Boga – Małe, bezbronne Dziecię. Odpowiedź na cierpienie, na ciemność postępowania, na pomieszanie języków… Nie oręż wojenny, ale bezbronność, cichość, pokora. Właśnie to Dziecię, przychodzące w zapomnieniu, odnawia nas-ludzi, ku pięknu odkrywania. Potrzeba tylko jednego: ukierunkowania na „i ja ciebie nie potępiam” oraz „jeden drugiego brzemiona noście”. Niech się narodzi! Niech nas odnowi! Abyśmy byli dobrzy, miłosierni, pokorni, łagodni, pełni dziecięctwa Bożego. Błogosławionego czasu Bożego Narodzenia!