2.10.2022r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Na 17. Niedzielę po zesłaniu Ducha Św.
2 października 2022 r.

  1. W naszym kościele trwają prace związane z regotyzacją świątyni. Jak widać, budowa ołtarza jest już na bardzo zaawansowanym etapie.

Składam serdeczne „Bóg zapłać” Wszystkim, którzy wspierają finansowo tę inwestycję. Przy wyjściu z kościoła, na ostatniej ławce jest ustawiona puszka, do której również można składać ofiary. Proszę również o modlitwę i post w intencji dalszego Bożego rozwoju.

  1. Osobne podziękowania należą się ministrantom za pomoc w pracach budowlanych przy ołtarzu.
  2. Są wolne intencje, które można zamawiać po Mszy św. W zakrystii.
  3. Następna Msza święta: za tydzień – 9.10. o 13.00. Przed Mszą Świętą – o 12:30 – różaniec.
  4. NABOŻEŃSTWA RÓŻAŃCOWE są sprawowane w II i IV niedzielę miesiąca o godzinie 12:30. Zachęcam do włączenia się do modlitwy. W naszym kościele za odmówienie w całości (i bez przerwy) różańca można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  5. Ze smutkiem informujemy, że w Słupsku rozpoczyna działalność schizmatyckie Bractwo św. Piusa X. Bractwo to, jak wiemy, zerwało łączność z Rzymem, nie uznaje nauki Soboru Watykańskiego II i poleceń Ojca Świętego.

Wiemy, że często do Bractwa św. Piusa X wstępują osoby, które nie mają pełnego rozeznania sytuacji, dlatego przypominamy, że osoby, które przynależą do bractwa i popierają jego naukę są objęte karami kościelnymi zgodnie z kanonami 1371 i 1374 Kodeksu Prawa Kanonicznego.

Prośmy Pana Boga o światło dla zagubionych, aby powrócili do jedności z Kościołem i aby wierni nie byli wprowadzani w błąd.

  1. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, urodziny i jubileusze – błogosławię. Chorym życzę zdrowia.