19.12.2021r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
IV Niedziela Adwentu
19-26 grudnia 2021 r.

  1. W piątek WIGILIA BOŻEGO NARODZENIA. To bardzo szczególny dzień w  roku. Oczekiwany, uroczysty, odświętny, rodzinny, sposób spożywania WIECZERZY WIGILIJNEJ. Pamiętajmy o przebaczeniu, uroczystym zapaleniu świecy – znaku obecności Pana, o odczytaniu Ewangelii o narodzeniu Pana Jezusa, o modlitwie o pokój w rodzinach i na świecie, o życzeniach i dzieleniu się opłatkiem, a także o rodzinnym śpiewaniu kolęd. W tym szczególnym dniu, zachowujemy wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, zwłaszcza, że jest to piątek.
  2. W pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia, w sobotę, 25 grudnia, MSZA ŚWIĘTA TRYDENCKA ZOSTANIE ODPRAWIONA O GODZINIE 13:00.
  3.  Przy wyjściu z kościoła do nabycia poświęcone opłatki i sianko na stół wigilijny.
  4. Zapraszamy do dekorowania kościoła (ubieranie choinek i strojenie szopki) w środę na godzinę 9:00.
  5. Wolontariusze wydają kanapki w siedzibie CARITAS – ul. o. Pio 2 – od poniedziałku do piątku w godz. 12.00 do 14.00. Od poniedziałku do piątku wydawane są obiady na ul. Przemysłowej 33. Bardzo prosimy o przekazanie tej informacji osobom bezdomnym i osobom potrzebującym.
  6. Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, jubileusze składamy najlepsze życzenia z darem modlitwy. Chorym życzymy powrotu do zdrowia.
  7. PAN JEST BLISKO – pamiętajmy, aby przygotowując swoje mieszkania na ten świąteczny czas nie zapomnieć o przygotowaniu swojego serca na przyjście Zbawiciela świata.