12.12.2021r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
III Niedziela Adwentu
12-19 grudnia 2021

 1. W liturgii Kościoła 3. niedziela Adwentu jest nazywana niedzielą Gaudete – „radujcie się”. Bliskość świąt Bożego Narodzenia sprawia, że powinniśmy się zastanowić, czy już jesteśmy przygotowani na spotkanie z Panem.
 2. Witamy w naszej wspólnocie ojca Sylwestra MAĆKIEWICZA, Oblata Maryi Niepokalanej, który głosi dla nas rekolekcje. Potrwają one aż do wtorku, czyli do 14 grudnia. Ojca rekolekcjonistę otaczamy naszą modlitwą.
 3. W związku z rekolekcjami, zapraszamy na Mszę świętą roratnią w poniedziałek i wtorek na godzinę 19:30. Zabieramy ze sobą lampiony/świece.
 4. Zbliża się Boże Narodzenie, w związku z czym zapraszam w przyszłą sobotę na godzinę 10:00 na godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP, po których będziemy ubierać choinki.
 5. Rozpoczynamy kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin. W natłoku wielu ważnych spraw niech nie umknie naszej uwadze fakt, że pragniemy razem, rodzinnie wyjść na spotkanie przychodzącego Pana. Rodzina bowiem dla każdego z nas jest przestrzenią wzrastania w świętości na co dzień.
 6. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” MNISZKOM KLARYSKOM od Wieczystej Adoracji w Słupsku za przekazanie naszemu duszpasterstwu dzwonków. Wam Wszystkim również dziękujemy za wszelkie przejawy życzliwości i hojne ofiary, dzięki którym nasze duszpasterstwo może się rozwijać na chwałę Bożą. Szczególne podziękowania kieruję za odśnieżenie terenu przykościelnego.
 7. Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzić będą imieniny, urodziny, jubileusze niech Pan Bóg błogosławi. Chorych niech obdarzy łaską zdrowia.
 8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności Pan Bóg odwołał:
  +Leszek DĘBICKI, l. 68.
  Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie