12.06.2022r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Niedziela Trójcy Przenajświętszej
12 czerwca 2021 r.

 1. W czwartek obchodzimy UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA, czyli BOŻE CIAŁO. PROCESJA Z NAJŚWIĘTSZYM SAKRAMENTEM do czterech ołtarzy zbudowanymi przy kościołach wyruszy po Mszy o godz. 10.00 z kościoła farnego pw. NMP Królowej Różańca Świętego do kościoła św. Jacka, dalej przejdzie obok naszego kościoła do kościoła św. Ottona i do kościoła Najświętszego Serca Jezusowego. O godz. 10.00 Mszę św. odprawi ks. bp Krzysztof ZADARKO, który będzie uczestniczył w całej procesji i wygłosi homilię przy 4 ołtarzu.
  Na trasie procesji prosimy o udekorowanie okien. Zapraszamy dzieci w strojach komunijnych na Mszę św. i procesję w Boże Ciało. Próba sypania kwiatków w środę o 16.30 w kościele mariackim.
  Można uzyskać odpust zupełny za udział w uroczystym śpiewie „Przed tak Wielkim  Sakramentem” z modlitwą i, jak zawsze, pod zwykłymi warunkami.
  Udział w procesji nie zwalnia z obowiązku uczestniczenia we Mszy.
 1. Dniem dzisiejszym kończy się okres Komunii wielkanocnej.
 2. W związku z obchodami 50-lecia naszej diecezji, przygotowujemy się do ukoronowania Figury MB Skrzatuskiej nowymi koronami. Przy wyjściu z kościoła można pobrać koperty na ofiary na NOWE KORONY.
 3. Parafia mariacka organizuje wyjazd na obchody 50-lecia diecezji. Wejście jest biletowane. Więcej informacji u ks. Roberta.
 4. Proszę o pomoc w przygotowywaniu kościoła do Mszy Świętej – chodzi o wystrój ołtarza i kościoła, zakup kwiatów, sprzątanie, przygotowywanie obrusów i bielizny kielichowej, drobne naprawy. Od dłuższego czasu prace te wykonują głównie ministranci, pomyślmy o tym, aby ich wesprzeć, stanowimy wspólnotę. Proszę o zgłaszanie się do zakrystii po Mszy Świętej.
 5. Na nadchodzący tydzień, z serca Wam błogosławię.