10.12.2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
II Niedziela Adwentu
12 grudnia 2023 r.

  1. Następne Msze Święte odbędą się:
    • za dwa tygodnie, 24 grudnia, o północy (tj. Msza Pasterska) – gorąco zachęcam do wzięcia udziału w Mszy Świętej całymi rodzinami; będzie uroczyście, ciepło i z przepięknym śpiewem tradycyjnych, polskich kolęd;
    • w drugą niedzielę miesiąca, 14 stycznia, o godz. 13:00.
  2. Dziś możemy zobaczyć jak to, co nowe dopełnia to, co starsze. Kapa, którą posługiwałem się przy aspersji, została zakupiona dla naszego duszpasterstwa w tym roku; natomiast ornat, w który jestem ubrany podczas Eucharystii, jest datowany na początek XVIII wieku.
  3. Bractwo Piusa X już od pewnego czasu celebruje na terenie naszego miasta Msze Święte. Z początkiem Adwentu, jak to zostało określone na stronie internetowej bractwa, ruszyła ich „stała misja”. Przypominam w związku z tym, że Bractwo Piusa X ma nieuregulowany status kanoniczny w Kościele Katolickim i działają w Słupsku wbrew postanowieniom biskupa. Msze Święte trydenckie, zgodnie z prawem kanonicznym i zarządzeniem biskupim, odprawiane są w Słupsku tylko w naszym kościele. Jako duszpasterz gorąco nalegam, by wiernie trwać w pełnej jedności z Kościołem Katolickim i Kościołem lokalnym.
  4. Pani Eliza, odpowiedzialna za naszą scholę, wczoraj złamała nogę. Otoczmy ją naszą modlitwą.
  5. Przygotowujemy się do Uroczystości Narodzenia Pańskiego. Serdeczne podziękowanie Pani Magdalenie za piękny wieniec adwentowy oraz Pani Ewie i Panu Tadeuszowi za wczorajsze porządki w kościele. Jednocześnie gorąco proszę o pomoc przy sprzątaniu i dekorowaniu naszego kościoła już na Boże Narodzenie. Spotkajmy się 20 grudnia o 16:00 – kto może, tego zapraszam do pomocy, choćby i na chwilę.
  6. Przy drzwiach kościoła jest wyłożone sianko pod obrus na stół wigilijny, opłatek oraz różańce. Można śmiało wziąć je ze sobą.

ks. Wojciech Borkowski