03.01.2021r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Najświętszego Imienia Jezus
3 stycznia 2021 r. – 10 stycznia 2021 r.

 

 1. Wkroczyliśmy w kolejny rok. Wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy za wszelkie życzenia. Niech Pan Jezus błogosławi i obdarzy łaską zdrowia. Niech ten nowy rok będzie jeszcze lepszy od tego, który w środę pożegnaliśmy.
 2. Za nami oktawa Narodzenia Pańskiego. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za pomoc w dekorowaniu naszej świątyni. Ogromne podziękowania dla pana TURSKIEGO za choinki tak liczne i piękne, a także dla SKAUTÓW EUROPY za pomoc w ubieraniu ich.
 3. Przypominamy, że wciąż obowiązuje dyspensa ks. bpa Edwarda Dajczaka od uczestnictwa w niedzielnej i świątecznej Mszy świętej dla chorych, przebywających na kwarantannie i obawiających się zakażenia koronawirusem. Pamiętamy także o restrykcjach sanitarnych panujących w naszej świątyni.
 4. Od przyszłej soboty rozpoczną się regularne celebracje w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego. W sobotę również swoją pierwszą w życiu Mszę w rycie trydenckim odprawi ks. Robert GÓRSKI, który pełni funkcję wikariusza w parafii mariackiej. Księdza prymicjanta otaczamy serdeczną modlitwą. MSZA ŚWIĘTA ZOSTANIE ODPRAWIONA O GODZINIE 16:00 Z FORMULARZA NIEDZIELNEGO.
 5. Są wolne intencje. Więcej informacji w zakrystii.
 6. W tym roku w naszej diecezji nie będzie tradycyjnej kolędy. Odsyłamy na strony internetowe parafii, gdzie można znaleźć więcej informacji.
 7. Siostry Niepokalanki z Szymanowa składają serdeczne podziękowanie za modlitwę i za wsparcie klasztoru w tym jakże trudnym dla nas wszystkich czasie. Przekazały nam również relikwie z kości bł. Matki Marceliny Darowskiej – założycielki zakonu.
 8. W tym tygodniu w liturgii:
  • Środa – Objawienie Pańskie (święto nakazane)
  • Niedziela – Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa

Wszystkim jubilatom i solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia.