22.10.2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
21. niedziela po Zesłaniu Ducha Świętego
22 października 2023 r.

 1. Następne Msze Święte odbędą się:
  • jak zwykle, w drugą niedzielę miesiąca, tj. 12 listopada
  • oraz wyjątkowo w trzecią niedzielę miesiąca, tj. 19 listopada.

  Obie Eucharystie będą sprawowane o godzinie 13:00. W naszym kościele nie będzie Eucharystii w niedzielę 26 listopada.

 2. W naszym kościele pojawiły się książeczki Ordo Missæ. Są one wydrukowane na trwalszym papierze i mam nadzieję, że posłużą nam przez dłuższy czas. Do książeczek będzie zawsze dodrukowywana wkładka z aktualnym formularzem mszalnym oraz czytaniami.
 3. Zbliża się miesiąc listopad, a więc i piękny zwyczaj modlitwy za naszych bliskich zmarłych. W dniach od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami oraz nawiedzając cmentarz. Za tydzień w niedzielę oraz 1 listopada na cmentarzach będą kwestować wolontariusze hospicjum.
  Zwyczajem lat poprzednich będziemy modlić się za naszych bliskich zmarłych. Kartki wypominkowe są gotowe do wzięcia przy drzwiach kościoła. Przynieść je można na następną Mszę Świętą, zaś modlić się będziemy 19 listopada o 12:45 (15 minut przed Eucharystią)
 4. Dziękuję za śpiew podczas dzisiejszej Mszy Świętej, który wykonała dla nas Schola Cantorum Sancti Georgii. W sposób szczególny dziękuję pani Elizie i panu Sławomirowi. Dziękuję za porządki w kościele pani Ewie oraz panu Tadeuszowi. Dziękuję za ofiary złożone na kwiaty do naszego kościoła.
 5. Serdecznie zapraszamy panów do służby liturgicznej. Zgłaszać się można czy to bezpośrednio po Mszy Świętej, czy też poprzez Facebooka. Zapewniam pomoc w nauce w ramach wspólnych prób i spotkań.

ks. Wojciech Borkowski