28.11.2021r.

OGŁOSZENIA DUSZPATERSKIE
I Niedziela Adwentu
28 listopada – 5 grudnia 2021 r.

  1. Dziś w całym Kościele rozpoczyna się Adwent, czyli czas radosnego oczekiwania na Zbawiciela. Nie chodzi tylko o przygotowanie do Świąt Bożego Narodzenia, ale o gotowość na ostateczne przyjście Boga w pełni chwały na końcu czasów. Hasłem nowego roku liturgicznego i duszpasterskiego jest zachęta i wezwanie: „Posłani w pokoju Chrystusa”, a mottem biblijnym słowa Jezusa: „ten, kto Mnie spożywa, będzie żył przeze Mnie” (J 6, 57). Niech nasz Wieczernik każdego dnia gromadzi nas na modlitwie jako wspólnotę Kościoła, bo „Eucharystia daje życie”. Co raz bardziej otwierajmy serca na miłość i bliskość Boga, bo On przecież jest Emmanuelem – Bogiem z nami, który chce, abyśmy nieśli Jego zbawczą miłość do innych ludzi.
  2. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” p. Tadeuszowi, p. Ewie, p. Andrzejowi i p. Kasi za sprzątanie i dekorowanie kościoła.
  3. W zakrystii można nabyć poświęcony opłatek i sianko na stół wigilijny.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
  5. NAJBLIŻSZA MSZA ŚWIĘTA ZOSTANIE ODPRAWIONA ZA TYDZIEŃ – W II NIEDZIELĘ ADWENTU – O GODZINIE 13:00.
  6. Rekolekcje adwentowe w naszym duszpasterstwie przeżywać będziemy od III niedzieli adwentu do środy.
  7. We wtorek kończy się możliwość uzyskania odpustu zupełnego za nabożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Trzeba także spełnić zwykłe warunki otrzymania odpustu, czyli być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć tego dnia Komunię Świętą, pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu. Odpust można ofiarować wyłącznie za zmarłych.
  8. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, urodziny, jubileusze, życzymy obfitości Bożych łask.