24.01.2021r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
III Niedziela po Objawieniu Pańskim
24 stycznia 2021 r. – 31 stycznia 2021 r.

 

 1. Dzisiaj z inicjatywy Papieża Franciszka przeżywamy w Kościele Niedzielę Słowa Bożego. Szczególny dzień, który ma nam przypomnieć o wartości czytania i rozważania Pisma Świętego dla pogłębienia wiary i zaufania Bogu.
 2. Trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Nie możemy się ograniczać do modlitwy, lecz pod jej wpływem mamy zmieniać swoje postępowanie. Pamiętajmy słowa Pana Jezusa: „[…] chwałę, którą Mi dałeś, przekazałem im, aby stanowili jedno, tak jak My jedno stanowimy. Ja w nich, a Ty we Mnie!” (J 17,22-23).
 3. Jutro święto Nawrócenia św. Pawła, apostoła Jezusa. Gorliwy faryzeusz i prześladowca pierwszego Kościoła, po tym, jak ukazał mu się zmartwychwstały Chrystus, został Jego uczniem i poświęcił resztę życia szerzeniu Ewangelii. Dzięki temu stał się apostołem narodów.
 4. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy PRZEDPOŚCIE – czas poprzedzający bezpośrednio okres wielkiego postu i przygotowujący cały Kościół do niego. Przedpoście rozpoczyna się od tzw. Niedzieli siedemdziesiątnicy i obejmuje również Niedzielę sześćdziesiątnicy oraz Niedzielę Pięćdziesiątnicy. Niedziele te przypadają kolejno w siódmym, szóstym i piątym dziesiątku dni przed Niedzielą wielkanocną. Okres 70 dni nawiązuje do okresu 70 lat niewoli babilońskiej.
  TEGO MSZA ŚWIĘTA ZOSTANIE ODPRAWIONA O GODZINIE 12:00.
 5. Sprzątanie kościoła w czwartek o godzinie 13:00. Dziękujemy Wam za przejęcie inicjatywy.
 6. W poniedziałek ruszyła nasza strona internetowa: jerzyslupsk.pl. Należą się serdeczne podziękowania za pomoc klerykowi Mateuszowi KANI z Warszawy-Pragi. Na stronie znajdziecie m.in. ogłoszenia duszpasterskie, aktualności, informacje o naszej świątyni, krótki poradnik o tym, jak się zachowywać na Mszy trydenckiej (postawy), formularze mszalne na każdy dzień oraz mszalik w formie do druku.
 7. Dziękujemy za wszelką życzliwość i ofiary.
 8. Przypominamy, że wciąż obowiązuje dyspensa ks. Bpa Edwarda Dajczaka od uczestnictwa w niedzielnej i świątecznej Mszy świętej dla chorych, przebywających na kwarantannie i obawiających się zakażenia koronawirusem. Pamiętamy także o restrykcjach sanitarnych panujących w naszej świątyni.
 9. W tym tygodniu w liturgii:
  • Poniedziałek – Nawrócenie św. Pawła, Apostoła
  • Wtorek – Św. Polikarpa, Biskupa i Męczennika
  • Środa – Św. Jana Chryzostoma, Biskupa, Wyznawcy i Doktora Kościoła
  • Czwartek – Św. Piotra Nolasko, Wyznawcy
  • Piątek – Św. Franciszka Salezego, Biskupa, Wyznawcy i Doktora Kościoła
  • Sobota – Św. Martyny, Dziewicy i Męczennicy

Wszystkim jubilatom i solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia.