28.08.2022r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Na 12. Niedzielę po zesłaniu Ducha Św.
28 sierpnia 2021 r.

  1. Jak widzimy, w naszym kościele trwają prace związane z regotyzacją naszej świątyni. Składam serdeczne „Bóg zapłać” Wszystkim, którzy wspierają finansowo tę inwestycję. Przy wyjścia z kościoła, na ostatniej ławce jest ustawiona puszka, do której również można składać ofiary.
  2. Dziękuję za przygotowanie kościoła do niedzieli p. Kamilowi, p. Tadeuszowi i p. Ewie. To ogrom pracy, które trzeba było wykonać, w związku z trwającym remontem.
  3. W czwartek 1 września br. obchodzimy 83 rocznicę wybuchu II wojny światowej. Módlmy się za ofiary tej strasznej wojny sprawiedliwość na świecie. Tego dnia w intencji ofiar zostanie odprawiona Msza św. O godzinie 18:00 w kościele mariackim.
  4. W przyszłą niedzielę 4 września br. odbędzie się w naszym mieście Marsz dla Jezusa. Rozpocznie się w Sanktuarium św. Józefa o godz. 13.00. Uroczystościom będzie przewodniczył ks. Bp Krzysztof Zadarko. Po mszy przemarsz do kościoła Najświętszego Serca Jezusowego.
  5. Dobiegają końca wakacje. Wzrost wiary i wrażliwość na prawo Boże dokonuje się przez słuchanie i rozważanie słowa Bożego na katechezie i niedzielnej Eucharystii. Dołóżmy starań, aby uczestnictwo dzieci i młodzieży w katechezie szkolnej było od początku pełne świadomego zaangażowania.
  6. Następna Msza święta: 11.09. o 13:00, czyli wracamy do stałego porządku, jakim jest 2 i 4 niedziela miesiąca o godzinie 13:00. Są wolne intencje mszalne. Można zamawiać po mszy w zakrystii.
  7. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
  8. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, urodziny i jubileusze – błogosławię. Chorym życzę zdrowia.