28.03.2021r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Niedziela Palmowa
28 marca – 4 kwietnia 2021 r.

 

  1. Do odwołania WSTRZYMANE SĄ WSZYSTKIE MSZE I NABOŻEŃSTWA w naszym kościele. Zachęcamy do uczestnictwa w liturgii w swoich parafiach. W stosownym czasie poinformujemy ewentualnych dalszych celebracjach w naszej świątyni.
  2. Dzisiaj, II Niedzielą Męki Pańskiej, czyli tzw. Niedzielą Palmową rozpoczynamy świętowanie Wielkiego Tygodnia. Przez 40 dni przygotowaliśmy nasze serca przez modlitwę, pokutę i uczynki chrześcijańskiej miłości. W dniu dzisiejszym z całym Kościołem rozpoczynamy obchody misterium paschalnego. Dzisiaj Chrystus wjechał do Jerozolimy, aby tam umrzeć i zmartwychwstać. Wspominając to zbawcze wydarzenie, z głęboką wiarą i pobożnością pójdźmy za Panem, abyśmy uczestnicząc w tajemnicy Jego krzyża, dostąpili udziału zmartwychwstaniu i życiu.  To czas, w którym wspominamy w liturgii najważniejsze wydarzenia ostatnich dni Jezusa na ziemi.
  3. Serdecznie zachęcamy do uczestnictwa w świętej liturgii Triduum Paschalnego w swoich parafiach. Wszelkie informacje znajdziecie na stronach www Waszych parafii.
  4. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca

Wszystkim jubilatom i solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia.