26.02.2023r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
I niedziela Wielkiego Postu
26 lutego – 5 marca 2023r.

  1. Nasz remont nabiera rozpędu. Zakończyliśmy zasadnicze prace związane z konserwacją ścian. Teraz pozostało już tylko złożenie i konserwacja ołtarza. Następne prace to renowacja posadzki oraz odnowienie ławek. Ze względu jednak na współpracę z konserwatorem i obowiązującym terminarzem, remontu nie będziemy mogli definitywnie zakończyć jak dopiero na początku maja.Bardzo dziękujemy wszystkim którzy nas wspierają – czy to przez modlitwę czy bezpośrednimi ofiarami. Wciąż można wspierać nas również przez internet poprzez dokonywanie wpłat na zrzutkę.
  2. W sobotę w katedrze odbędzie się ingres czyli liturgiczne wprowadzenie na urząd naszego nowego biskupa diecezjalnego Zbigniewa ZIELIŃSKIEGO.
  3. Nie planujemy w tym roku celebracji drogi krzyżowej ani gorzkich żali. Jeśli będzie takie pragnienie wiernych, będziemy śpiewać gorzkie żale przed lub po niedzielnej Mszy.
  4. Przypominamy, że w każdy piątek Wielkiego Postu za odmówienie modlitwy do Chrystusa ukrzyżowanego: „Oto ja, dobry i najsłodszy Jezu” oraz za udział w Drodze krzyżowej, a także w każdą niedzielę za udział w nabożeństwie Gorzkich żali oraz za odprawienie przynajmniej trzydniowych rekolekcji można uzyskać odpust zupełny.
  5. Są wolne intencje mszalne.
  6. Następna Msza święta zostanie odprawiona w niedzielę 12 marca o godzinie 13.00.
  7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
  8. 1 marca przypada dzień pamięci o żołnierzach wyklętych. Msza święta w ich intencji zostanie odprawiona w kościele świętego Jacka o godzinie 18.
  9. Katolicka szkoła podstawowa prowadzi nabór. Zachęcamy do zapisów. Dzień otwarty – 11 marca.
  10. Dziękujemy, że z nami jesteście <3