24.04.2022r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Niedziela Przewodnia
Świętego Jerzego
24 kwietnia 2022 r.

  1. Dzisiaj w naszej wspólnocie przeżywamy ODPUST KU CZCI ŚW. JERZEGO. Bardzo dziękuję za przygotowanie kościoła do tej uroczystości. Dziękuję w sposób szczególny ks. Marcinowi WIŚNIOWSKIEMU za skierowane do nas słowo, panu Pawłowi KARKUSIEWICZOWI za poprowadzenie muzyki i śpiewu, panom TADEUSZOWI i KAMILOWI oraz pani EWIE za sprzątanie i dekoracje.
  2. Dzisiaj została poświęcona figura św. Jerzego, która będzie umieszczona w nowym ołtarzu.
  3. Oktawę Świąt Zmartwychwstania Pańskiego kończy dzisiejsza Niedziela MIŁOSIERDZIA BOŻEGO. Podczas pamiętnej pielgrzymki do Ojczyzny w 2002 r. Ojciec Święty Jan Paweł II prosił o wyobraźnię miłosierdzia. Napełnienie Paschalną radością uobecniajmy miłosierdzie Boga w naszym życiu, aby wszyscy doświadczyli blasku Bożego Miłosierdzia. Rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia.
  4. W dniach 1-3 maja odbędzie się piesza pielgrzymka ze Słupska na Górę Chełmską. Spotkanie organizacyjne we wtorek o godz. 19 na plebanii Parafii Mariackiej przy ul. Dominikańskiej 1.
  5. Składam serdeczne Bóg zapłać za modlitwę, za wszelką życzliwość i pomoc oraz za ofiary składane na potrzeby naszego kościoła i wspólnoty.
  6. Na nadchodzący tydzień z serca wszystkim błogosławię.