17.04.2022r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego
17-24 kwietnia 2022 r.

  1. Chrystus Zmartwychwstał, Alleluja Bardzo serdecznie dziękujemy za przekazane życzenia wielkanocne. Niech Pan Jezus wszystkich obdarzy obficie wszelkimi potrzebnymi łaskami, swoją opieką i błogosławieństwem.
  2. Składam serdeczne Bóg zapłać wszystkim zaangażowanym w dekorację kościoła i przygotowanie go do Wielkanocy. Szczególne podziękowanie za ofiarowanie paschału.
  3. Zapraszam na Mszę świętą jutro na godzinę 13:00.
  4. W piątek z racji przypadającej Oktawy Wielkanocy NIE OBOWIĄZUJE wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  5. Za tydzień w niedzielę, tj. 24 kwietnia, w naszym kościele będziemy przeżywać ODPUST. Tego dnia zapraszamy na uroczystą Mszę świętą na godzinę 13:00. Podczas Mszy św. zostanie poświęcona nowa i piękna figura św. Jerzego. Homilię odpustową wygłosi ks. Marcin WIŚNIOWSKI. Po Mszy – zgodnie z wielowiekową Tradycją odpustową – wystawienie Najświętszego Sakramentu i procesja. Za udział w liturgii można uzyskać ODPUST ZUPEŁNY pod zwykłymi warunkami. BARDZO PROSZĘ O POMOC W PRZYGOTOWANIU KOŚCIOŁA DO ŚWIĘTA PATRONALNEGO. Zapraszamy dziewczęta do sypania kwiatków.
  6. Nie ustawajmy również w modlitwach o pokój na świecie. Zwłaszcza na Ukrainie i w naszej Ojczyźnie.
  7. Dziękujemy bardzo za modlitwę, za wszelką życzliwość i pomoc oraz za ofiary składane na potrzeby naszego kościoła i wspólnoty
  8. Życzę, aby święta pogłębiły naszą wiarę, wprowadziły pokój w naszych sercach i w naszych rodzinach. Abyśmy troszcząc się o zbawienie swoje i bliźnich, mogli radować się obecnością Pana. Niech Pan Jezus Zmartwychwstały, zwycięzca śmieci, piekła i szatana, będzie dla nas, jak nauczał św. Jan Paweł II, naszym największym SKARBEM. Życzę radosnych i błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pana Jezusa i jego mocą Wam wszystkim błogosławię.