18.07.2021r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
8. Niedziela po Zesłaniu Ducha Świętego
18 lipca – 25 lipca 2021 r.

 

  1. Abba Ojcze – to modlitwa Chrystusa, wyrażająca żar Jego miłości ku Ojcu; jest ona również najgłębszym wyrazem naszego miłosnego oddania się Bogu. Również my, zawierzmy Panu Bogu bez reszty. Zwłaszcza w tym, jakże ciężkim dla nas, czasie próby. Z racji tego, podejmijmy trud modlitwy za Kościół. Po Mszy świętej o godzinie 18:00 zostanie wystawiony Najświętszy Sakrament. Adoracja Najświętszego Sakramentu będzie trwała 24 godziny. Niech eucharystyczna obecność Jezusa i adoracja uobecnia dzieła miłosierdzia, jakie dokonały się przez krzyż i zmartwychwstanie.
  2. Składam serdeczne “Bóg zapłać” Państwu Annie i Ryszardowi BOGUSZ oraz pani Joannie BURZYŃSKIEJ za kwiaty i dekorację kościoła. Pani Ewie POLAŃSKIEJ i panu Tadeuszowi CIEŚLI za prace porządkowe. Dziękujemy również za wszelkie przejawy życzliwości i ofiary. 
  3. Za tydzień o godzinie 15:00, w naszej wspólnocie gościć będziemy ks. infułata Jana Sikorskiego z Warszawy.
    Przyszła niedziela to święto św. Jakuba, Apostoła. Tego dnia wspominamy także św. Krzysztofa, męczennika z połowy IlI wieku, patrona kierowców. Podczas wakacyjnych podróży prośmy go o opiekę, bezpieczeństwo na drodze i szczęśliwe powroty do domu. Po Mszy świętej nastąpi poświęcenie samochodów. Prosimy o parkowanie ich niedaleko naszej świątyni.
    Tego dnia pamiętajmy także w swoich modlitwach o naszych księżach biskupach pomocniczych, którzy obchodzić będą swoje imieniny.
  4. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Wszystkim wyjeżdżającym życzę, aby wakacje, urlop były miłym wypoczynkiem, ale też czasem pełnym dobra i wzrostu duchowego. Chorym życzę zdrowia.