14.02.2021r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Niedziela Pięćdziesiątnicy
14 lutego – 21 lutego 2021 r.

  1. Dziś w polskim kościele rozpoczynamy 54. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu i wyzwolenie z innych nałogów. Środą popielcową natomiast rozpoczynamy kwartalne dni modlitw o ducha pokuty, które potrwają do przyszłej niedzieli. Podejmijmy w tych dniach naszą modlitwę w tych ważnych intencjach.
  2. Ulega zmianie godzina cotygodniowego różańca w języku łacińskim z godziny 18:30 na 18:45.
  3. W liturgii tygodnia 17 lutego przypada ŚRODA POPIELCOWA, która rozpoczyna nowy okres liturgiczny – Wielki Post. Nie jest to święto nakazane jednak zaleca się uczestnictwo w tym dniu w liturgii. W naszym kościele NIE BĘDZIE w tym dniu Mszy świętej. Zachęcamy do uczestnictwa w swoich parafiach. Zewnętrznym znakiem naszego wejścia na drogę pokuty i nawrócenia jest posypanie głowy popiołem. Popiół przypomina nam, że wszystko, co ziemskie, powstało z prochu ziemi i znów w proch się obróci. Zatem Wielki Post, ma służyć naszemu nawróceniu, ma przygotować nasze serca na owocne przeżycie radosnych świąt Zmartwychwstania Pańskiego. TEGO DNIA OBOWIĄZUJE POST ŚCISŁY, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu jednego posiłku do syta w ciągu dnia. Pozostałe posiłki muszą zostać ograniczone co do ilości. Ten post obowiązuje wszystkich pomiędzy 18. a rozpoczęciem 60. roku życia. Pozostałych wiernych zachęca się także do czynnego włączenia się w ten wielki akt pokutny, na miarę ich możliwości. Przypominamy, że wszystkich od 14. roku życia obowiązuje tego dnia wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  4. Dziękujemy za wszelką życzliwość i ofiary, zwłaszcza za te, które wrzucacie do puszki na budowę ołtarza i renowację drzwi.
  5. W tym tygodniu w liturgii:
    • Środa – Popielec

Wszystkim jubilatom i solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia.