5.02.2023r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Niedziela siedemdziesiątnicy
5-12 lutego 2023r.

 1. W tradycyjnym rzymskim kalendarzu liturgicznym dzisiejszą niedzielą rozpoczął się okres tzw. PRZEDPOŚCIA, czyli czasu SIEDEMDZIESIĄTNICY. Niedziela ta przypada na 70 dni przed Niedzielą Wielkanocną. O ile symbolika Wielkiego Postu, trwającego 40 dni odwołuje się do takiegoż okresu przebywania Pana Jezusa na pustyni, to symbolika Siedemdziesiątnicy wywodzona bywała od 70-letniej niewoli babilońskiej.
 2. Ornat którego dzisiaj używam to jeden z najstarszych ornatów w całej metropolii. Pochodzi on z roku 1717.
 3. 2 lutego 2023 roku, Stolica Apostolska poinformowała o objęciu urzędu Biskupa Koszalińsko-Kołobrzeskiego przez dotychczasowego Biskupa Koadiutora Zbigniewa Zielińskiego, mianowanego wcześniej na tę posługę przez Ojca Świętego Franciszka 10 marca 2022 roku. Ogłoszenie objęcia urzędu Biskupa Koszalińsko-Kołobrzeskiego przez nowego biskupa związane jest z przyjęciem przez Papieża Franciszka rezygnacji i przejściem na emeryturę naszego dotychczasowego Biskupa Diecezjalnego Edwarda Dajczaka.
 4. Prace remontowe związane z regotyzacją kościoła nabierają tempa. Na naszej internetowej zrzutce zebraliśmy już około 14 tysięcy złotych. Z zrządzenia Bożej Opatrzności udało się nam znaleźć firmę posiadającą odpowiednie uprawnienia do przeprowadznia remontu w zabytku. Firma ta jest w stanie rozpocząć remont jeszcze w tym miesiącu, dlatego informujemy, że nasz kościół do 26 lutego będzie CAŁKOWICIE WYŁĄCZONY z kultu Bożego.
 1. Składam serdeczne „Bóg zapłać” za wszelkie przejawy życzliwości, za ofiary, modlitwę oraz za pracę na rzecz naszego kościoła i duszpasterstwa:
  • Ministrantom za rozebranie szopki i choinek
  • Ewie za troskę o wystrój i zakrystię – za świeże obrusy i czystą bieliznę kielichową
  • Dziękuję również za podarowanie przepięknego ręcznie malowanego obrazu Pana Jezusa Pantokratora.
 2. W tym tygodniu w tradycyjnym kalendarzu rzymskim:

pn św. Tytusa, Biskupa i Wyznawcy
wt św. Romualda, Opata

śr św. Jana z Maty, Wyznawcy

cz św. Cyryla Aleksandryjskiego, Biskupa, Wyznawcy i Doktora Kościoła

pt św. Scholastyki, Dziewicy

sb Objawienie się N.M.Panny w Lourdes – światowy dzień chorego

 1. Bezpośrednio po Mszy świętej odbędzie się błogosławieństwo i poświęcenie chleba i wody ku czci św. Agaty. Chleb i woda poświęcone w dniu św. Agaty chronią przed pożarami i wypadkami. Zachęcamy kierowców, aby w samochodach wozili chleb św. Agaty, aby strzegła przed wypadkami.
  Po skończonej liturgii będzie można podejść i zabrać ze sobą poświęcony chleb i wodę.
 2. Na nadchodzący tydzień z serca Wam wszystkim błogosławię, polecając również siebie i nasze duszpasterstwo Waszej modlitwie