22.01.2023r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
III niedziela po Objawieniu
22 stycznia 2023r.

 1. Pokłon oddajcie Bogu, wszyscy Aniołowie Jego; słyszy o tym i cieszy się Syjon, i radują się miasta Judy. Pan króluje wesel się ziemio, radujcie się liczne wyspy. – to słowa które wprowadzają nas w tajemnicę dzisiejszej Mszy świętej w 3 niedzielę po Epifani. Przystępując do Ołtarza Bożego oddajmy pokłon królowi.
 2. Dzisiaj w całym Kościele obchodzimy NIEDZIELĘ SŁOWA BOŻEGO. Sięgajmy po Pismo Święte, przez które przemawia do nas Bóg. Na ławkach zostały wyłożone teksty z terezjańską modlitwą jaką jest LECTIO DIVINA. Zachęcamy do zabrania ich ze sobą.
 3. Jak widzimy, nasz ołtarz jest już w zasadzie skończony. Odprawiamy jeszcze na starym ołtarzu, ponieważ nowy ołtarz trzeba zakonsekrować. I choć ołtarz już jest, czeka nas jeszcze trochę pracy – uzupełnianie ubytków w ścianach i ich malowanie.

W związku z tym założyliśmy internetową zbiórkę na portalu zrzutka.pl. Link do zrzutki można odnaleźć na naszym profilu facebookowym oraz na naszej stronie internetowej. Za pomocą Inernetu zebraliśmy już ponad 13,5 tysiąca złotych. Wszystkim ofiarodawcom składam serdeczne „Bóg zapłać” z zapewnieniem o modlitwie.

Bardzo dziękuję również za wszelkie inne przejawy życzliwości: za modlitwę i poświęcony czas w pracach porządkowych w kościele.

 1. Następna Msza święta zostanie odprawiona za 2 tygodnie, 5 lutego w niedzielę o godzinie 13:00. BĘDZIE TO PIERWSZA NIEDZIELA MIESIĄCA LUTEGO.
 2. W tym tygodniu w tradycyjnym kalendarzu rzymskim:
 • poniedziałekśw. Rajmunda z Pennafort, Wyznawcy
 • wtorekśw. Tymoteusza, Biskupa i Męczennika
 • środaNawrócenie św. Pawła, Apostoła
 • czwartekśw. Polikarpa, Biskupa i Męczennika
 • piątekśw. Jana Chryzostoma, Biskupa, Wyznawcy i Doktora Kościoła
 • sobotaśw. Piotra Nolasko, Wyznawcy
 1. Na ławkach wyłożone są również śpiewniki kolędowe. Również zachęcamy do zabrania ich do domu i do śpiewania kolęd w rodzinnym gronie.
 2. Na nadchodzący tydzień z serca Wam wszystkim błogosławię, polecając również siebie i nasze duszpasterstwo Waszej modlitwie