16.01.2022r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
2. Niedziela po Objawieniu Pańskim
16-23 stycznia 2022r.

  1. Dzisiejsza Ewangelia zapisana u św. Jana opowiada o weselu w Kanie Galilejskiej. «Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie» – mówi Maryja wskazując na Jezusa.  „Całkowicie zdać się na Mnie nie oznacza walczyć, denerwować się i rozpaczać, a jednocześnie prosić Mnie niecierpliwie, bym to Ja po twojej myśli przemienił wzburzenie w modlitwę. Całkowicie zdać się na Mnie znaczy zamknąć ze spokojem oczy duszy, odsunąć niespokojne myśli i zamęt, oddać się Mi, tak bym tylko Ja działał i powtarzać: «Ty się tym zajmij»” (ks. Dolindo Ruotolo). To Maryja wyprasza nam łaski i cuda. Powierzajmy się jej każdego dnia.
  2. Następna Msza trydencka zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę (IV niedziela miesiąca) o godzinie 13:00.
  3. Przypominamy, że został uregulowany już porządek nabożeństw – II i IV niedziela miesiąca o godzinie 13:00. Pozostałe Msze – wg ogłoszeń.
  4. Zapraszamy Panów do służby Bogu poprzez posługę liturgiczną do Mszy świętej. Kandydatów, chcących zostać ministrantami, prosimy o zgłaszanie się do ks. Roberta lub zakrystii.
  5. Poszukujemy organisty. Więcej informacji bezpośrednio u ks. Roberta lub w zakrystii.
  6. Bóg zapłać za Wasze pobożne uczestnictwo w nabożeństwach, za modlitwy i ofiary. Niech Wam Bóg błogosławi!
  7. Siostry Klaryski od Wieczystej Adoracji zapraszają do kościoła pw. św. Ottona na Mszę z okazji 75-lecia swojej obecności w naszym mieście. Biskup Edward Dajczak odprawi ją w przyszłą niedzielę o godz. 18. Tę uroczystość poprzedzi trzydniowe przygotowanie, którego program znajduje się TUTAJ.
  8. Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzić będą urodziny, imieniny, jubileusze – z serca błogosławię.